Історична довідка

Піщанка - селище міського типу (з 1956 року), розташоване за 160 км від Вінниці та за 8 км від залізничної станції Попелюхи. З обласним центром має залізничне, автобусне. Населення - 3,4 тис. чоловік. Піщанській селищній Раді підпорядковане селище Трудове.

Піщанка - центр району, площа якого дорівнює 595 кв. км, населення - 23,7 тис. чоловік. З 29 населених пунктів району 2 є центрами селищних, 1 обєднана громада та 10 - сільських Рад.

За переказами, назва села походить від слова «писк», «пищати». У далеку давнину тут, у густому лісі, переховувалися жінки з дітьми від набігів татар, втікачі з турецької неволі, а також знедолені знущаннями кріпаки, їх виловлювали й жорстоко катували. Жіночий та дитячий плач сповнював ліс. Кати назвали цей плач писком. Так і прижилося це слово до місцевості, а пізніше й до села. Першим поселився тут український козак Квітка.

В історичних джерелах вона вперше згадується у 1734 році під назвою Піщана. Через 50 років село стало називатись Піщанкою.