Піщанська селищна рада

Вінницька область, Тульчинський район

02.03.2022

Дата: 02.03.2022 11:14
Кількість переглядів: 515

 

ОПОВІЩЕННЯ НАСЕЛЕННЯ

Сигнал «Повітряна тривога»

Сигнал подається автоматизованою системою оповіщення цивільного захисту з задіянням обласної мережі стаціонарних сирен.

Оголошення стану «Повітряна тривога»

- Сигнал 1 – довгий безперервний сигнал сирени, тривалістю від 1 до 3 хвилин безперервно. В м. Вінниця Сигнал 1 може повторюватись від 1 до 3 разів.

- Голосове повідомлення «Увага! Повітряна тривога» - повторюється тричі (за наявності відповідного обладнання). Одночасно з цим голосове повідомлення «Увага! Повітряна тривога» - повторюється тричі в ефірі місцевих радіоканалів та телеканалів (переривання звукового ефіру трансляції).

Відбій стану «Повітряна тривога»:

- Сигнал 1 – короткий безперервний сигнал сирени, тривалістю до 30 секунд безперервно. В м. Вінниця Сигнал 1 може повторюватись від 1 до 3 разів.

- Голосове повідомлення «Увага! Відбій повітряної тривоги» - повторюється тричі (за наявності обладнання). Одночасно з цим голосове повідомлення «Увага! Відбій повітряної тривоги» - повторюється тричі в ефірі місцевих радіоканалів та телеканалів (переривання звукового ефіру трансляції).

Дії населення у випадку оголошення «Повітряна тривога»:

Перебуваючи вдома:

- Після надходження першого сигналу (довгий безперервний сигнал тривалістю 1-3 хв) ввімкнути телевізор або радіоприймач і уважно прослухати інформацію, яка поступила;

- при можливості попередити сусідів і одиноких людей, що мешкають поруч;

- закрити вікна, вимкнути усі електричні прибори та нагрівальні прилади, перекрити квартирний газовий вентиль, загасити печі, вимкнути світло;

- швидко одягнутися та одягти дітей;

- взяти індивідуальні засоби захисту, завчасно підготовлений запас продуктів і води, особисті документи, кишеньковий ліхтар та найкоротшим шляхом прямувати до найближчої захисної споруди.

У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди використовуйте для укриття підвальне приміщення під будинком.

Ні в якому разі не можна після сигналу "ПОВІТРЯНА ТРИВОГА" залишатися в будинках, особливо на верхніх поверхах, адже внаслідок вибуху вони будуть руйнуватися від впливу ударної хвилі;

- зайняти місце у захисній споруді та виконувати вимоги старшого (коменданта): не палити, не смітити, голосно не розмовляти, дотримуватися спокою і порядку, обов'язково допомагати дітям, літнім людям та інвалідам;

- уважно слідкувати за розпорядженнями та сигналами оповіщення.

Перебуваючи на роботі:

- виконати заходи, передбачені на цей випадок Планом дій та Інструкцією, діяти за вказівками керівництва суб’єкта господарювання;

- швидко, без паніки зайняти місце у захисній споруді (сховищі, підвальному приміщенні) та виконувати вимоги старшого (коменданта).

Перебуваючи у громадському місці:

- вислухати вказівки адміністрації громадського місця та діяти у відповідності з ними (йти в зазначені сховища або укриття).

Цифрові методи оповіщення населення:

Застосунок «Повітряна тривога» - встановлюється на смартфон, після чого можна обрати свій регіон проживання. Оповіщення відбувається в автоматичному режимі з задіянням «спливаючих» повідомлень та звукового сигналу (навіть коли вимкнено звук телефону)


 

Чат-бот «Свої» - інформаційний канал в Viber або Telegram, по якому місцева влада може надсилати повідомлення про надзвичайні ситуації, в тому числі – «Повітряна тривога».

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора