Сектор "Піщанське бюро правової допомоги" інформує

Дата: 20.04.2023 13:23

Рапорт: що варто про нього знати .

Рапорт— це вид службового документа ЗСУ, аналог заяви в цивільному документообігу. Юристи системи безоплатної правової допомоги розповідають, що повинен знати про рапорт кожен військовослужбовець.

У яких ситуаціях може подаватися рапорт

• для проведення службового розслідування та видача довідки про обставини травми
  • направлення для проходження ВЛК
  • направлення на проходження МСЕК
  • виплати додаткової винагороди за час перебування на лікуванні
  • звільнення з військової служби за станом здоров’я, сімейними обставинами
  • речового забезпечення
  • для щорічної відпустки та за сімейними обставинами
  • виплати грошового забезпечення
  • виплати одноразової грошової допомоги
  • встановлення статусу учасника бойових дій тощо

Куди подавати рапорт

Рапорт складається у 2 примірниках і подається:

• У стройову частину військової частини (тоді слід зафіксувати вхідний номер документа)
  • Або керівництву, яке може його прийняти (потрібно фіксувати на своєму примірнику дату, прізвище особи, яка його прийняла)
  • Або направити поштою рекомендованим листом із повідомленням про вручення та описом вкладення на адресу військової частини

Скільки може розглядатися та вирішуватися

• Невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня отримання у разі, якщо він не потребує додаткового вивчення
  • Загальний строк — 1 місяць (але може бути продовжений до 45 днів)

Закон України «Про звернення громадян»

Відповідь на рапорт

Відповідь на рапорт має бути письмовою.

Якщо це відмова — з посиланням на акти законодавства із зазначенням причин відмови та роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення.

Статут ЗСУ

Що робити, якщо відповіді немає

Якщо рапорт не розглянули у відповідні терміни, потрібно звертатись до вищого керівництва:

• Міністерства оборони України
  • Оперативного командування Генерального Штабу ЗСУ
  • Військової служби правопорядку
  • Командування Медичних Сил ЗСУ
  • Державного бюро розслідувань
  • Структурних підрозділів Спеціалізованої військової прокуратури

Якщо бездіяльність, нерозгляд рапорту призводить до порушення прав військовослужбовця — можна звертатися і до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Від правильного спрямування рапорту чи звернення залежить розвиток справи.

Додаткові запитання можна поставити юристам системи безоплатної правової допомоги.

Телефонуйте до контактного центру системи БПД за номером: 0 800 213 103, дзвінки безкоштовні.

Номер для дзвінків з Telegram: https://t.me/+380677213103

Напишіть юристу в телеграм (кнопка «Отримати консультацію»): https://t.me/LegalAidUkraineBot

Або звертайтеся до бюро правової допомоги: https://bit.ly/bpd_buro