Гуманітарна місія «Проліска»

Дата: 01.05.2023 16:23

Відділ соціального захисту населення, праці та охорони здоров’я Піщанської селищної ради повідомляє:

Гуманітарна місія «Проліска»

Здійснює підтримку та допомогу громаді у наданні всебічної допомоги ВПО

Громадська організація «Проліска» (надалі – ГО «Проліска») – українська, неурядова, некомерційна, гуманітарна організація, діяльність якої спрямована на забезпечення захисту і дотримання прав, надання безоплатної матеріальної, психологічної, соціальної допомоги, продуктів харчування, гігієнічних наборів внутрішньо переміщеним особам (надалі – ВПО) та особам, постраждалим від війни, надання допомоги установам та закладам, у яких знайшли прихисток ВПО.

ГО «Проліска» на сьогоднішній день реалізує гуманітарні проекти у Донецькій, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Запорізькій, Херсонській, Сумській, Вінницькій, Закарпатській областях, які спрямовані на всебічну допомогу особам, які постраждали від війни в Україні.

Проект «Захист уразливих людей у переміщених місцях та громадах, які постраждали від конфлікту» впроваджується з січня 2023 року за підтримки Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. Співробітники ГО «Проліска» у рамках проекту здійснюють кейс-менеджмент - надання послуг клієнтам відповідно до їх індивідуальних потреб.

Метою кейс-менеджменту є підвищення якості, забезпечення ВПО у базових послугах, допомогти впоратися із викликами, що виникають у повсякденні, а також забезпечення їх необхідною індивідуальною підтримкою, консультуванням та соціальним супроводом. Окрім того, наша команда організовує робочі зустрічі з представниками місцевої влади та партнерськими організаціями для координації зусиль зацікавлених сторін.

Категорії бенефіціарів, яким ми можемо надавати допомогу, – це внутрішньо переміщені особи (діти, пенсіонери та маломобільні), особи, що постраждали від збройної агресії та бойових дій.

Гуманітарний центр «Проліска» м. Вінниця у громадах Вінницької області супроводжує бенефіціарів, які самостійно не можуть вирішити проблеми з наступних питань:

·         реєстрація ВПО (всі питання, пов’язані із отриманням довідки ВПО та доступом до послуг, які вона забезпечує);

·         оформлення особистих документів (отримання, відновлення документів, які посвідчують особу, ІПН, свідоцтва про народження, смерть, інших актів цивільного стану тощо);

·         соціальне і пенсійне забезпечення (соціальні виплати у зв’язку з інвалідністю, народженням дитини, лікарняними, призначенняпоновлення пенсійних виплат, виплати, пов’язані з переміщенням);

·         надання доступу до належного житла (проживаннявселеннявиселення в транзитні центри, МКП, модульні містечка, оренда окремого житла, участь у спеціальних програмах у разі їх наявності);

·         ЖЗВ (житло, земля, власність) – зруйноване, знищене, пошкоджене житло та майно, документування руйнувань, доступ до компенсації (Дія);

·         забезпечення трудових прав (звільнення, статус безробітного, невиплата заробітної плати);

·         документування та забезпечення захисту інтересів постраждалих осіб стосовно грубих порушень прав людини у зв’язку із збройною агресією (інвалідність і порядок її встановлення);

·         вирішення сімейних питань (в першу чергу, спрямованих  на об’єднання сімей);

·         надання транспортної  допомоги (для забезпечення доступу до основних послуг).

Гуманітарний центр  знаходиться за адресою: м. Вінниця, проспект Космонавтів, 30а. Номер телефону гарячої лінії для отримання звернень та надання консультацій: 093-701-25-61.

Усі послуги , що надаються Гуманітарної місією «Проліска»,  БЕЗКОШТОВНІ.