Піщанська селищна рада

Вінницька область, Тульчинський район

.

Дата: 05.11.2021 14:20
Кількість переглядів: 1237

Фото без опису

Витрати ФОПів – «загальносистемників»

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що порядок оподаткування доходів фізичних осіб – підприємців визначено нормами Податкового кодексу України. Об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручкою у грошовій та не грошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю. До переліку витрат, безпосередньо пов’язаних з отриманням доходів, належать витрати, до складу яких включається вартість сировини, матеріалів, товарів, що утворюють основу для виготовлення (продажу) продукції або товарів (надання робіт, послуг), купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, палива й енергії, будівельних матеріалів, запасних частин, тари й тарних матеріалів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об’єкта витрат.  Звертаємо увагу, що матеріальні активи, які призначаються для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 20000 гривень а очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік (або операційний цикл, якщо він довший за рік), відносяться до основних фондів і їх вартість поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом. Матеріальні активи, вартість яких не перевищує 20000 гривень відносяться до малоцінних необоротних матеріальних активів і ФОП на загальній системі оподаткування, мають право віднести такі малоцінні необоротні матеріальні активи до витрат звітного року, якщо вони безпосередньо пов’язані з отриманням доходів у звітному році.

Фізичним особам про сплату плати за землю

ГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що Податковим кодексом України встановлено, що нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку. У разі переходу права власності на земельну ділянку від одного власника - фізичної особи до іншого протягом календарного року контролюючий орган надсилає (вручає) податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності. Якщо такий перехід відбувається після 1 липня поточного року, контролюючий орган надсилає (вручає) попередньому власнику нове податкове повідомлення-рішення. Попереднє податкове повідомлення-рішення вважається скасованим (відкликаним). У разі якщо платник податків має у власності декілька земельних ділянок, щодо яких необхідно провести звірку даних, для її проведення такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу за місцем знаходження будь-якої з таких земельних ділянок. Звертаємо увагу, що контролюючий орган має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов’язань платника податків у випадках, визначених ПКУ, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати грошових зобов’язань, нарахованих контролюючим органом. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов’язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов’язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку. Враховуючи зазначене, контролюючий орган має право нарахувати податкове зобов’язання та  надіслати ( вручити) податкові повідомлення-рішення фізичній особі з плати за землю, за останні три роки.

Сплата єдиного податку «спрощенцями» четвертої групи

ГУ ДПС у Вінницькій  області нагадує, що, відповідно до норм Податкового кодексу України, платники єдиного податку четвертої групи сплачують податок щоквартально протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, у таких розмірах:

у I кварталі – 10 відсотків; у II кварталі – 10 відсотків; у III кварталі – 50 відсотків; у IV кварталі – 30 відсотків.

Щодо юридичних осіб, реорганізованих шляхом приєднання або утворених протягом року шляхом злиття або перетворення у звітному податковому періоді, то вони вперше сплачують податок протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, в якому відбулося таке обрання/перехід чи утворення, а надалі – у порядку, визначеному п. п. 295.9.2 п. 295.9 ст. 295 ПКУ. Такий порядок сплати і щодо набутих площ нових земельних ділянок. Платники єдиного податку четвертої групи перераховують в установлений строк загальну суму коштів на відповідний рахунок місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки. Звертаємо увагу,  що якщо граничний строк сплати податкового зобов’язання припадає на вихідний або святковий день, останнім днем сплати податкового зобов’язання вважається операційний (банківський) день, що настає за вихідним або святковим днем.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора