Піщанська селищна рада

Вінницька область, Тульчинський район

02.06.2022

Дата: 02.06.2022 15:20
Кількість переглядів: 228

Фото без опису

ІНФОРМАЦІЯ

щодо документування воєнних злочинів, забезпечення спільної, цілеспрямованої, плідної роботи з указаних питань всіх правоохоронних та державних органів Тульчинського району

Відділ соціального захисту населення , праці та охорони здоров’я Піщанської селищної ради інформує про те, що  Офісом Генерального Прокурора створено  єдину платформу для збору доказів злочинів російської федерації – warcrimes.gov.ua.

Тобто, про те, що якщо особа стала потерпілим або свідком воєнних злочинів проти цивільного населення, або має будь-яку інформацію, фото-відео докази, остання може заповнити форму на сайті https://warcrimes.gov.ua/.

Мета впровадження прокуратурою указаної платформи є документація та збір доказів, які будуть використані для кримінального переслідування причетних до злочинів осіб, відповідно до українського законодавства, а також у міжнародному кримінальному суді в Гаазі та в спеціальному трибуналі після його створення.

В першу чергу слід розуміти, що воєнний злочин – це свідоме грубе порушення норм міжнародного гуманітарного права, за який винуватці (учасники бойових дій та особи, які відають їм накази) несуть індивідуальну кримінальну відповідальність, визначену рішення міжнародних воєнних трибуналів. До таких належать пошкодження об’єктів цивільної інфраструктури, загибель цивільних осіб внаслідок застосування зброї окупантом, захоплення майна, пограбування окупаційними силами, відмова чи позбавлення доступу до медичної допомоги та інші.

Відповідно є актуальною та підлягає фіксації вся інформація про:

Загаблих і поранених мирних мешканців; факти катування (побиття,зґвалтування, утримування в заручниках, використання цивільних як «живого щита»); пошкодження та знищення цивільної інфраструктури: будівлі, культурні пам’ятки й інші невійськові об’єкти (як-от дамби, хімзаводи, автомобілі тощо); сліди обстрілів у житлових будинках; переодягання диверсантів в українську спец форму, використання українського паспорта, білого прапора як прикриття для вчинення злочинів; акти мародерства,пограбування; перешкоджання наданню медичної допомоги; ураження медичних і гуманітарних місій, тощо.

Вказаний перелік не є вичерпним.

А тому, при наявності у будь-кого зазначених відомостей, або ж інформації про факти вчинення воєнних злочинів остання має бути належним чином задокументована, адже від того наскільки правильно остання буде зібрана, залежить, чи будуть ці докази долучені до справи у подальшому.

З указаних питань будь-який громадянин, у будь-який зручний для нього спосіб, має можливість звернутись до Тульчинської окружної прокуратури Вінницької області, а бо ж її відділів, що діють на території тульчинського району, а також Тульчинського РВП ГУНП  у Вінницькій області.

Зокрема за місцем розташування Тульчинської окружної прокуратури, яка розташована за адресою: інд.23600, вул.. Гагаріна,14, м.Тульчин, Вінницької області, e-mail: public-tulchyn@vin.gp.gov.ua. Тел./факсL04335)2-39-40.

До Крижопільського відділу Тульчинської окружної прокуратури з місцем розташування за адресою: інд.24600 вул Ярослава Мудрого,1, смт Крижопіль, Тульчинського району Вінницької області тел./факс (04340) 2-13-38 та Томашпільського відділу Тульчинської окружної прокуратури розташованого за адресою: інд. 24200, вул..І.Гаврилюка, 57,смт.Томашпіль , Тульчинського району , Вінницької області, тел./факс: (04348) 2-11-85.

Звернутися до Тульчинської окружної прокуратури можливо як особисто, так і з письмовим зверненням, яке можливо надіслати поштою, шляхом подання електронного звернення або зателефонувавши на телефон «гарячої лінії»  (0435) 2-39-40.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора