Піщанська селищна рада

Вінницька область, Тульчинський район

Громадські роботи як спосіб перевиховання

Дата: 09.08.2022 19:08
Кількість переглядів: 246

Фото без опису                           

 Громадські роботи як спосіб перевиховання

          Громадські роботи полягають у виконанні засудженим у вільний від основної роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.

          Покарання у виді громадських робіт відбувається за місцем проживання засудженого, останньому забороняється без погодження з уповноваженим органом з питань пробації виїжджати за межі України. Громадські роботи не призначаються особам, визнаним інвалідами першої або другої групи, вагітним жінкам, особам, які досягли пенсійного віку, а також військовослужбовцям строкової служби.

         Стосовно особи, яка після ухвалення судового рішення визнана інвалідом першої або другої групи або досягла пенсійного віку, а також жінки, яка стала вагітною, уповноважений орган з питань пробації направляє до суду подання про звільнення її від подальшого відбування покарання.

         Громадські роботи встановлюються на строк від шістдесяти до двохсот сорока годин і відбуваються не більш як чотири години на день, а неповнолітніми – дві години на день, але не менше двадцяти п’яти годин на місяць. Із засудженими до покарання у виді громадських робіт проводиться соціально-виховна робота за індивідуальним планом з урахуванням оцінки ризиків повторного вчинення кримінальних правопорушень.

         Засуджені до покарання у виді громадських робіт зобов’язані:

• додержуватися встановлених відповідно до закону порядку і умов відбування покарання;

• сумлінно ставитися до праці;

• працювати на визначених для них об’єктах і відпрацьовувати встановлений судом строк громадських робіт;

• повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання;

• з’являтися за викликом до уповноваженого органу з питань пробації.

За порушення порядку та умов відбування покарання у виді громадських робіт, а також порушення громадського порядку, за яке засудженого було притягнуто до адміністративної відповідальності, до нього уповноваженим органом з питань пробації може бути застосоване застереження у виді письмового попередження про притягнення до кримінальної відповідальності.

        Стосовно особи, яка ухиляється від відбування покарання у виді громадських робіт, уповноважений орган з питань пробації надсилає матеріали правоохоронним органам для відповідного реагування для вирішення питання про притягнення до кримінальної відповідальності відповідно достатті 389 Кримінального кодексу України.

       Ухиленням від відбування покарання у виді громадських робіт є:

• систематичне невиконання встановлених обов’язків, порушення порядку та умов відбування покарання, а також притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, які були вчинені після письмового попередження;

• невихід більше двох разів протягом місяця на громадські роботи без поважних причин, а також допущення більше двох порушень трудової дисципліни протягом місяця, поява на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп’яніння.

Якщо місцезнаходження особи, засудженої до покарання у виді громадських робіт, невідоме працівник уповноваженого органу з питань пробації здійснює першочергові розшукові заходи.

      На обліку Тульчинського районного сектору №2 філії Державної установи “Центр пробації” у Вінницькій області перебуває 1 засуджений до покарання у виді громадських робіт. Він займається упорядкуванням території смт Піщанка.

Тульчинський районний сектор №2

філії Державної установи “Центр пробації”

у Вінницькій області

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора